تاریخ انتشار : پنجشنبه 18 آذر 1400 - 20:50
28 بازدید
کد خبر : 157731

زیرساخت های سرمایه گذاری در شهرک ها و نواحی صنعتی کهگیلویه و بویراحمد مهیاست

زیرساخت های سرمایه گذاری در شهرک ها و نواحی صنعتی کهگیلویه و بویراحمد مهیاست

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی کهگیلویه و بویراحمد گفت: تمامی زیرساخت های سرمایه گذاری در شهرک های صنعتی استان مهیاست و واگذاری عرصه های صنعتی در قالب برنامه ها و سیاست های حمایتی با هدف تشویق و ترغیب فعالین اقتصادی به امر سرمایه گذاری صورت می پذیرد. “سیدهاشم موسوی” در جمع خبرنگاران افزود:

زیرساخت های سرمایه گذاری در شهرک ها و نواحی صنعتی کهگیلویه و بویراحمد مهیاست

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی کهگیلویه و بویراحمد گفت: تمامی زیرساخت های سرمایه گذاری در شهرک های صنعتی استان مهیاست و واگذاری عرصه های صنعتی در قالب برنامه ها و سیاست های حمایتی با هدف تشویق و ترغیب فعالین اقتصادی به امر سرمایه گذاری صورت می پذیرد.

“سیدهاشم موسوی” در جمع خبرنگاران افزود: در استان کهگیلویه و بویراحمد ۱۳ شهرک و ناحیه صنعتی عملیاتی با مساحت ۱۵۴۰ هکتار عرصه صنعتی وجود دارد.
وی تصریح کرد: شهرک صنعتی چهاربیشه گچساران به مساحت ۶۵ هکتار و ۶۶ واحد تولیدی مستقر با داشتن کلیه زیرساخت های سرمایه گذاری اعم آب، برق، گاز، تلفن و … از شهرک ها و نواحی مناسب در سطح استان بوده است که با توجه به اهمیت این شهرک صنعتی و واحدهای تولیدی آن عملیات بهسازی، نوسازی و توسعه زیرساخت های آن در دستور کار قراردارد.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: در گذشته آب مورد نیاز واحدهای تولیدی مستقر در شهرک صنعتی گچساران از طریق چاه های عمیق اختصاصی تامین می شد که بدلیل وجود تنش آبی و با هدف فراهم نمودن آب پایدار در این شهرک صنعتی تفاهمی با شرکت اب و فاضلاب به منظور تامین اب از محل تخصیص صنعتی آب شهرستان گچساران صورت گرفت که خوشبختانه با هزینه ای معادل ۵ میلیارد ریال این مهم محقق و عملیاتی شد.
موسوی تاکید کرد: با توجه به فرسوده بودن شبکه و خط انتقال آب شهرک صنعتی گچساران، عملیات بهسازی و نوسازی این شبکه و خط انتقال از محل منابع داخلی توسط شرکت شهرک صنعتی استان با نصب کنتور حجمی صورت پذیرفت.
وی ادامه داد: در حال حاضر آب مورد نیاز واحدهای تولیدی این شهرک از دو منبع آب شهری و آب چاه تامین می شود که در نهایت به منظور اطمینان خاطرو ثبات بیشتر در حال انجام تشریفات قانونی به منظور احداث منبع آب هوایی برای این شهرک می باشیم.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان کهگیلویه و بویراحمد همچنین با اشاره به قطعی برق در این شهرک صنعتی بیان کرد: با توجه به مصوبات متعدد دربحث قطعی نظام مند و با اطلاع قبلی برق در سطح شهرکها و نواحی صنعتی استان پیگیری اجرای این مصوبات از طریق شرکت توزیع نیروی برق استان وشهرستان ها بعنوان یک خواسته و مطالبه مدیران واحدهای تولیدی همچنان مورد تقاضاست.
موسوی تصریح کرد: با توجه به بررسی های بعمل آمده و نظرات کارشناسان به منظورکاهش بار بر روی شبکه توزیع برق و پرهیز از قطعی برق نسبت به اجرای خط انتقال برق دو مداره از ایستگاه به شهرک صنعتی چهاربیشه گچساران با اعتباری بیش از ۲۷ میلیارد ریال ازمحل منابع داخلی اقدام که با توجه به همراهی و هم افزائی صورت گرفته همکاری و هم افزائی مسئولین و مدیران محترم شرکت توزیع نیروی برق استان و شهرستان ها در قطع و صل برق مورد انتظار می باشد.
وی با اشاره به ایجاد زمینه استقراراصناف تولیدی آلاینده شهری شهر گچساران در شهرک صنعتی اظهار کرد: با برنامه ریزی انجام شده ۱۰ هکتار از راضی شهرک صنعتی گچساران به صنوف تولیدی آلاینده شهری اختصاص داده شده است که تاکنون حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ قطعه متناسب با نوع فعالیت هر صنف طراحی، تعریف و درحال واگذاری می باشد.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: بخشی از معابر و زیرساختهای لازم برای استقرار این صنوف اجرا و بخشی در حال طی تشریفات قانونی برای انتخاب پیمانکار اجرای عملیات عمرانی بوده که با توجه به حجم برآورد اولیه بالغ بر ۲۶۰ میلیارد ریالی مورد نیاز برای تکمیل این پروژه نیازبه اختصاص منابع عمرانی دارد.
موسوی اشاره ای به اقدامات زیرساختی سال جاری در شهرک صنعتی گچساران داشت و بیان کرد: با هدف زیباسازی، بهسازی و نوسازی شهرک صنعتی گچساران پروژه های متعددی تعریف و اجرا شد از جمله عقد قرارداد اجرای عملیات بهسازی و تعویض جداول بلوار وسط شهرک، اجرای کانال هدایت سیلاب، انجام تعمیرات روشنایی معابر شهرک، زیرسازی و جدول گذاری خیابان های فاز ۱۰ هکتاری صنوف تولیدی، اجرای شبکه برق صنوف تولیدی و … صورت پذیرفت که با توجه به حجم فعالیت نیازمند اختصاص اعتباراتی در بودجه سال آینده برای توسعه زیرساخت های صنعتی شهرک های صنعتی و خصوصا پروژه فاز ۱۰ هکتاری از محل منابع عمرانی شهرستان داریم.
وی با اشاره به ضرورت پیش بینی نیاز آتی شهرستان در حوزه صنعت و تولید تصریح کرد: با توجه به محدودیت های اراضی صنعتی در شهرستان گچساران ضرورت تسریع در اختصاص زمین و تملک عرصه های جدید بدلیل زمانبر بودن ایجاد زیرساخت های صنعتی در امرسرمایه گذاری از اولویت های حوزه صنعت در این شهرستان بوده که با همکاری و نگاه ویژه فرماندار محترم و مجموعه معاونین و مدیران فرمانداری، مدیران دستگاه های متولی گام های مناسبی در این زمینه برداشته خواهد شد.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به فراهم بودن کلیه زیرساخت های سرمایه گذاری در شهرک ها و نواحی صنعتی استان اظهار کرد: خوشبختانه با تلاش ها و پیگیری های صورت گرفته هیچ واحد صنعتی در سطح شهرک ها و نواحی صنعتی استان به دلیل مشکلات زیرساختی تعطیل نشده است.
به گزارش ایسنا، موسوی تاکید کرد: کهگیلویه و بویراحمد ظرفیت های بسیار خوبی در حوزه سرمایه گذاری دارد که با ایجاد بسترهای مناسب و حمایت های ویژه می توانیم از همه ظرفیت های موجود استفاده بهینه کنیم، این مهم ضرورت نگاه عمیق تر و حمایت ویژه از فعالین اقتصادی و مدیران واحدها را بیش از پیش نمایان می سازد.
انتهای پیام

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.