تاریخ انتشار : چهارشنبه 11 بهمن 1402 - 11:13
79 بازدید
کد خبر : 208937

سری ریبوت هری پاتر باید این «فرزند نفرین شده» را تغییر دهد

سری ریبوت هری پاتر باید این «فرزند نفرین شده» را تغییر دهد

  به گزارش downloadfiilm.com و به نقل از برخورد دهنده هری پاتر با هفت کتاب، هشت فیلم، یک سریال تلویزیونی آینده و حتی یک نمایش رسمی، یکی از قابل تشخیص ترین فرنچایزها است. اما هر نسخه جدید تغییراتی ایجاد می کند. اگرچه به طور گسترده توسط طرفداران تحسین می شود، فیلم ها با کتاب ها

 

به گزارش downloadfiilm.com و به نقل از برخورد دهنده هری پاتر با هفت کتاب، هشت فیلم، یک سریال تلویزیونی آینده و حتی یک نمایش رسمی، یکی از قابل تشخیص ترین فرنچایزها است. اما هر نسخه جدید تغییراتی ایجاد می کند. اگرچه به طور گسترده توسط طرفداران تحسین می شود، فیلم ها با کتاب ها متفاوت هستند. در همین حال، ممکن است The Cursed Child با حفره‌های داستانی و تغییرات اساسی در شخصیت‌ها مورد انتقاد طرفداران قرار گرفته باشد. اگرچه سریال آینده HBO هنوز جزئیاتی را اعلام نکرده است، یک تغییر از The Cursed Child باید ادامه یابد: مسابقه Hermione.

سریال فاقد تنوع است، اما تولید صحنه، یک زن سیاهپوست را به عنوان هرمیون انتخاب کرد و در مسیر درست قدم برداشت. تغییر نژاد شخصیت‌ها در یک اقتباس امری عادی است، اما تغییر او صرفاً برای رسیدن به سطح قابل قبولی از تنوع برای نمایشی مدرن و متناسب با شخصیت نیست. هرمیون نه تنها یکی از بهترین دوستان هری است، بلکه یک جادوگر درخشان متولد شده در طول درگیری است که در آن چیز امنی نیست. در طول سریال، او با تبعیض جادوگران و جادوگران بر اساس وضعیت خونی خود مواجه می شود، که بخش مهمی از داستان است که با ساختن شخصیت سیاه می تواند بهتر به جامعه ترجمه شود. همچنین انگیزه عمیق تری برای احساسات او نسبت به الف های خانه ایجاد می کند. همانطور که HBO آماده می شود تا یک سریال جدید بر اساس کتاب ها بسازد، آنها باید همان تغییر را ایجاد کنند زیرا نه تنها تنوع را افزایش می دهد و به نفع شخصیت است، بلکه سریال را از فیلم های موجود متمایز می کند.

 

هری پاتر به تنوع بیشتری نیاز دارد

برای داستانی که تمرکز شدیدی بر تبعیض ( مسلماً جادویی) دارد، بازنمایی وجود ندارد. سریال دارای چند شخصیت است که بازیگران را متنوع می کند، اما هیچ کدام نقش اصلی را ندارند. مهم‌ترین شخصیت‌های غیرسفیدپوست دین توماس، کینگزلی شاکلبولت و چو چانگ هستند که هیچ‌کدام به طور مداوم نقش اصلی را بازی نمی‌کنند. دیگران عمدتاً بخش‌های پس‌زمینه هستند، مانند آنجلینا جانسون، لی جردن، دوقلوهای پاتیل و بلیز زابینی. در حالی که این شخصیت ها می توانند و باید تمرکز بیشتری در سری جدید داشته باشند، این برای رفع مشکل کافی نیست. سریال نمی تواند آنقدر داستان را تغییر دهد که هر یک از اینها را به یک بخش اصلی تبدیل کند. اما تغییر نژاد یکی از اعضای سه گانه اصلی به افزایش تنوع کمک زیادی می کند و هرمیون بیشترین حس را خواهد داشت، به خصوص با مثال کودک نفرین شده.

جالب اینجاست که این تغییر روی توصیف کلی هرمیون خیلی تاثیر نمی گذارد. او به رنگ سفید نوشته شده است، که فیلم ها با انتخاب اما واتسون بر آن تاکید دارند، اما کتاب ها موهای پرپشت و چشمان قهوه ای او را توصیف می کنند که نیازی به تغییر ندارند. این برای رون، که احتمالا موهای قرمز کلاسیک خانواده ویزلی را از دست می دهد، یا هری که چشمان سبزش منعکس کننده چشمان مادرش است، یکسان نیست. اگر سریال تصمیم بگیرد که هرمیون بلک را بسازد، بسیاری از ویژگی های فیزیکی او می توانند ثابت بمانند. اما ظاهر او که به راحتی اقتباس می شود، چیزی نیست که بیشتر به تغییر نژاد هرمیون کمک می کند، زیرا با داستان او مطابقت دارد.

 

سیاه بودن با داستان هرمیون همخوانی دارد

نفرتی که هرمیون به عنوان یک جادوگر متولد شده در ماگل تجربه می کند، کاوشی پنهانی در مورد تبعیض نژادی است. هرمیون و دیگر جادوگران و جادوگران متولد ماگل، فحش نامیده می‌شوند، مورد حمله قرار می‌گیرند و به عنوان پست‌تر رفتار می‌شوند. اگرچه بیشتر اینها از ولدمورت و پیروانش می آید، حتی شخصیت هایی مانند پروفسور اسلاگهورن از اینکه چنین جادوگر با استعدادی ماگل زاده شده است شگفت زده می شوند و نشان می دهد که مشکل به مراتب بیشتر از یک گروه رادیکال است. تقسیم بندی وضعیت خون، سلسله مراتبی که ولدمورت و مرگ خواران به آن اعتقاد دارند و تبعیض عمومی بازتابی از مسائل دنیای واقعی است و ساخت هرمیون بلک این مقایسه را برجسته می کند. بیشتر آنها می توانند شباهت ها را خودشان تشخیص دهند، اما یک هرمیون سیاه رنگ آن را به خانه می برد و لحظاتی را که او را «خون گلی» می نامند برای مخاطب ناراحت کننده می کند. اگر قرار است این کاراکتر مسائل مربوط به بزرگ شدن را به عنوان بخشی از یک جامعه به حاشیه رانده شده نشان دهد، پس نمایش او به عنوان سفیدپوست نگرانی هایی را ایجاد می کند.

سیاه بودن هرمیون ارتباطی را که او با الف های خانه برده شده احساس می کند عمیق تر می کند، که او را الهام می بخشد تا انجمن ارتقاء رفاه الفیش یا S.P.E.W را ایجاد کند. هرمیون که از درمان الف های خانه یاد می کند، به حق خشمگین می شود و مصمم است که کاری در مورد آن انجام دهد. او با فریب دادن الف های خانه هاگوارتز به آزادی عمل می کند، که بهترین پاسخ نیست. اما اشتیاق او با توانایی او در ارتباط با آنها از طریق تجربیات مشابه آنها توضیح داده می شود، که تنها با تغییر نژاد قابل درک تر می شود. البته S.P.E.W. طرح مسائلی را مطرح می کند، به خصوص اگر هرمیون سیاه پوست باشد. حتی دوستانش او را به خاطر تلاش هایش برای کمک به الف های خانه مسخره می کنند که هری و رون را در نور بدی نشان می دهد. با این حال، سری جدید باید این خط داستانی را تنظیم کند. به تصویر کشیدن الف‌های خانه به‌عنوان بردگی خوشبختی و اکثر قهرمانان راضی به نادیده گرفتن این موضوع نیستند. با تغییراتی که قبلاً در این خط داستانی لازم است، مسابقه هرمیون می تواند به جای آسیب رساندن به داستان، داستان را تقویت کند.

 

هرمیون سیاه سری جدید هری پاتر را متمایز خواهد کرد

اگرچه The Cursed Child قبلاً یک هرمیون سیاه را ارائه کرده است، این نمایشنامه به طور مشخص با بقیه فرانچایز متفاوت است. با داستان متفاوتی که دهه ها بعد اتفاق می افتد، نمایشنامه بر خلاف بقیه است. در همین حال، کتاب‌ها، فیلم‌ها و سریال‌های آینده همه به سال‌های زندگی هری در هاگوارتز می‌پردازند. نمایش وظیفه مهم متمایز ساختن خود از فیلم ها را بر عهده خواهد داشت. جنبه‌های خاصی از کتاب‌ها از فیلم بریده شد و به نمایش مواد جدیدی برای کار کردن داد، اما باید تلاش بیشتری برای جدا کردن خود انجام دهد. هرمیون سیاه راهی روشن و آسان برای متمایز ساختن سری جدید از فیلم‌های قبلی خواهد بود. هرکسی که انتخاب شود، ناگزیر با نسخه های فیلم مقایسه می شود و نسخه واتسون از هرمیون شایسته محبوبیت است. مهم نیست که چه کسی این نقش را بازی می کند، آنها پس از به تصویر کشیدن واتسون چیزهای زیادی برای زندگی خواهند داشت، اما ایجاد یک تغییر واضح و عمدی در شخصیت حیاتی، هرمیون جدید را متمایز می کند و مقایسه را کاهش می دهد.

یک استدلال علیه مبادله نژادی این واقعیت است که بازیگر جوان مورد نفرت اینترنتی قرار می گیرد، که به اندازه کافی درست است. انتخاب بازیگران Noma Dumezweni، که نقش اول را در کودک نفرین شده آغاز کرد، بحث های طولانی و اظهارات نفرت انگیز بسیاری را برانگیخت. مطمئناً محافظت از یک دختر جوان یک دغدغه معتبر است، اما این بهانه ضعیفی برای جلوگیری از نمایندگی است. با شروع بحث The Cursed Child، HBO شامل هرمیون سیاه در سریال آینده منطقی است، زیرا با شخصیت او مطابقت دارد، تنوع در بین بازیگران را افزایش می دهد و نسخه جدید داستان را از بقیه متمایز می کند. 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 2 در انتظار بررسی : 2 انتشار یافته : ۰
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها